AcasaPortalCalendarFAQCautareInregistrareMembriGrupuriConectare

Distribuiți | 

Copiii din clasa 402

In jos 
AutorMesaj
Kiari
Student Academi
Student Academi

Data de înscriere : 07/01/2008
Varsta : 27
Localizare : Nicaieri,calatoresc...

MesajSubiect: Copiii din clasa 402   Dum Ian 20, 2008 9:22 pm

Pe mine m-a impresionat foarte mult acest desen animat,am inceput a-l viziona acum 6 ani:PIntotdeauna,in vacantele de vara,ma facea sa imi doresc sa inceapa scoala mai repede.Am sa pun cateva detalii despre acest desen:X
Elevii Clasei 402 sunt impulsivi, de cele mai multe ori fac alegeri proaste si rareori se gândesc la rezultatele alegerilor lor. Când tentatia îsi face apariția înșelătoare, acești elevi se grăbesc să cadă în capcană!Bineînțeles că, fiind copii, atunci când problemele de zi cu zi nu mai sunt ușor rezolvabile, ele par chestiuni de viață și de moarte. Probleme simple se transformă în probleme complexe și cel mai mic detaliu este ridicat la cel mai înalt rang al comicului.
Nancy este conducătoarea înnăscută, cel puțin în mintea ei și crede că are mereu dreptate. Arthur este cel mai rapid vorbitor și înșelător elev, pretențios și foarte precoce. Freddie nu vrea niciodată să facă lucruri rele, dar cade mereu în plasa întinsă de Arthur. Jessie este cel mai slab din tot grupul și planurile lui machiavelice nu se realizează niciodată. Polly, deși urmează mereu litera cărții, este insociabilă și are impresia că ceilalți copii îi sunt prieteni, reușind mereu să îi găsească, indiferent cât de tare se chinuie ei să se ascundă!

În timp ce toți elevii trec cu greu prin evenimentele fiecărei zi, învătând lectiile vietii pe pielea lor, câteodată încearcă să se mai și ajute, însă niciodată nu reusesc pe deplin, căci sunt prea prinși în propriile lor planuri și nelămuriri. Din fericire ei sunt capabili să se întoarcă mereu în oaza clasei 402, îmtr-o lume a haosului condusă de domnișoara Graves. Aici, în clasa 402, sub conducerea strictă, dar atentă, a domnișoarei Graves, toți copiii sunt în siguranță. În clasa 402 binele este întotdeauna răsplătit, iar răul este întotdeauna pedepsit.

Acum,as vrea sa imi spuneti parerea voastra despre acest desen animat,care pt mn,a fost(si inca este:-") unul dintre desenele copilariei mele^^
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://world-of-anime.forumgratuit.ro
YusukeInuyasha
Mod
Mod

Data de înscriere : 03/01/2008
Localizare : Feudal Japan

MesajSubiect: Re: Copiii din clasa 402   Lun Ian 21, 2008 11:06 pm

ese foarte tare acest desen si chiar imi place (ok)
sa nu mai spun ce haios este lol
dar din pacate nu mai dau episoade noi si nu ma mai uit Trist
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://anime-gravity.forumz.ro/
anime_emo_girl
Student Academi
Student Academi

Data de înscriere : 21/01/2008

MesajSubiect: Re: Copiii din clasa 402   Sam Ian 26, 2008 11:12 pm

imi place desenul asta dar nu prea mai e cv nou asa k nu prea ma mai uit
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
narkasi
Student Academi
Student Academi

Data de înscriere : 02/02/2008

MesajSubiect: Re: Copiii din clasa 402   Sam Feb 02, 2008 6:40 pm

Mie cand eram mic imiplacea asa de mult ca credeam ca si la scoala va fi tot as ade interesant da r acuma nu mma mai prea uit " nu mai dau episoade noi si nu ma mai uit " ??!!
Sus In jos
Akane-chan
Student Academi
Student Academi

Data de înscriere : 07/04/2010
Varsta : 22

MesajSubiect: Re: Copiii din clasa 402   Sam Apr 10, 2010 10:53 pm

in acest moment decat sa vad Disney Channel mai bine ma uit la episoade din vechi Copii de la 402 toata viata mea...
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Copiii din clasa 402   

Sus In jos

Copiii din clasa 402
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Unrelated :: Desene Animate-
Mergi direct la: