AcasaPortalCalendarFAQCautareInregistrareMembriGrupuriConectare

Distribuiți | 

Cafeneaua de la margine de drum

In jos 
AutorMesaj
Kiari
Student Academi
Student Academi

Data de înscriere : 07/01/2008
Varsta : 27
Localizare : Nicaieri,calatoresc...

MesajSubiect: Cafeneaua de la margine de drum   Dum Ian 20, 2008 9:30 pm

Avand in vedere titlul de cafenea..m-am gandit sa pun acest joc..:D Ok ideea nu e a mea ! Dar este o idee grozava ^^
Deci descrii un peisaj cum vrei tu dupa care tot timpul apare un servetel cu o fraza scrisa pe el tu raspunzi frazei si lasi la randul tau alta farza si urmatorul se ia dupa tine incep eu :
Din nou alerg,abisul e un loc asa de linistitor!Nu pot descrie dar e liniste,nu mai aud fosnetul frunzelor sau zgomotul masinilor!Ma uit spre cerul infinit gandindu-ma la cat de aproape de soare pot zbura fluturii si ma intreb cum e acolo in linistea aceea atat de calda si senina dintr-un inalt albastru prea curat si prea apropiat de vise?Inca mai vad fluturii colorati care se joaca...in zborul lor a lasat urma unui curcubeu si in cadere un servetel pe care il prind si incep a scrie:Vei ramane-o amintire intr-un vis fara sfarsit.Vei trai acelasi vis,chiar si dupa ce te-ai trezit si i-am dat drumul sa zboare pe drumul curcubeului...si imi voi continua visul...cufundandu-ma din nou in abis...
next..:D
Sper ca a-ti inteles,este un joc,care iti deschide si mai mult imaginatia..
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://world-of-anime.forumgratuit.ro
narkasi
Student Academi
Student Academi

Data de înscriere : 02/02/2008

MesajSubiect: Re: Cafeneaua de la margine de drum   Sam Feb 02, 2008 2:36 pm

STai sa vad daca pricep : Era o noapte intunecoasa si eu mergeam pe strada dar luminile se stingiau dupa mine ca dupa un om ghimionist , si tot mergand acea masina rosie decapotata imi lua privirea si tot uitanduma la ea am dadut peste acea fata cu ochi albastri si plina de intelepciunea soarelui cand da lumina sa dimineata . ( am incercat ) Trist eu & tu = suntem tari
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

Cafeneaua de la margine de drum
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Anime Gravity Forum :: Cafenea-
Mergi direct la: