AcasaPortalCalendarFAQCautareInregistrareMembriGrupuriConectare

Distribuiți | 

Old&New Nightwish

In jos 
AutorMesaj
Kimimaro
Admin
Admin

Data de înscriere : 31/12/2007
Varsta : 25
Localizare : Bucuresti-Romania

MesajSubiect: Old&New Nightwish   Mar Ian 01, 2008 4:50 pm

Presupun ca multi stiti de schimbarea componentei trupei finlandeze Nightwish.Formatia a fost infiintata in 1997 avand ca vocalista pe soprana Tarja Turunen.In 2005 a fost sustinut unul din cele mai bune concerte ale lor ce a fost filmat pentru dvd "End of an Era", ce avea sa fie ultimul concert al Tarjei impreuna cu trupa Nightwish.
Dupa acest concert membrii trupei au dat-o afara pe Tarja pe motiv ca sotul ei a transformat-o intro diva care canta doar pentru bani si pentru ca nu isi dadea interesul pentru trupa.
In februarie 2007,membrii trupei au anuntat ca noua vocalista Nightwish va fi Anette Olzone.Aceasta schimbare a fost oarecum radicala deoarece Anette este o cantareata de muzica pop.Multi din fanii Nightwish nu au fost de acord, altii au acceptat-o pe Anette.
Well, astept sa aud parerile voastre. Eu unul ma declar multumit de aceasta schimbare, imi place mult mai mult noul stil abordat si vocea noii vocaliste.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://anime-gravity.forumz.ro
narkasi
Student Academi
Student Academi

Data de înscriere : 02/02/2008

MesajSubiect: Re: Old&New Nightwish   Dum Feb 03, 2008 1:11 pm

trupa are melodi faine mai ales aia cu nemo .
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
white ghost
Student Academi
Student Academi

Data de înscriere : 30/04/2008
Varsta : 26

MesajSubiect: Re: Old&New Nightwish   Mier Apr 30, 2008 11:37 pm

Nightwish este formatia mea preferata :D Mie una imi place si de Tarja si de Anette.Cu toate ca au alte stiluri.Fiecare a aratat o anumita fata de la Nightwish.
Numai ca Anette nu are vocea potrivita pentru toate melodiile vechi ale trupei.Nu am nimic cu ea ,este o cantareata foarte buna si imi plac melodiile de pe noul album.Dar parca imi e dor de Taja:D
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Old&New Nightwish   

Sus In jos

Old&New Nightwish
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Unrelated :: Filme/Seriale/Muzica-
Mergi direct la: